Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Lauri Hussar kutsub Vabariigi Valitsuse ettepanekul Toompea lossi istungisaali kokku Riigikogu erakorralise istungjärgu 19. juunil algusega kell 10 järgmise päevakorraga:

1. Riigikohtu liikme Margit Vuti ametivanne.

2. Vabariigi Valitsuse algatatud alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse ning alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse ning teiste seaduste muutmise seaduse muutmise seaduse eelnõu (145 SE) arutelu, mis on seotud valitsuse usaldusküsimusega. Eelnõu teine lugemine, mille arutelu jäi 15. juuni istungil pooleli.

Eelnõuga tõstetakse alkoholi ja tubakatoodete aktsiisimäärasid, et suurendada aktsiisitulu ning mõjutada alkoholi ja tubakatoodete kättesaadavust.

3. Vabariigi Valitsuse algatatud käibemaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (147 SE), mis on seotud valitsuse usaldusküsimusega. Teine lugemine. Ettekandja rahandusminister Mart Võrklaev.

Eelnõu kohaselt tõuseb käibemaksumäär alates 2024. aasta 1. jaanuarist 20-lt 22 protsendile.

4. Vabariigi Valitsuse algatatud tulumaksuseaduse ja kaitseväeteenistuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (148 SE), mis on seotud valitsuse usaldusküsimusega. Teine lugemine. Ettekandja rahandusminister Mart Võrklaev.

Eelnõu kohaselt kaotatakse mitmed maksusoodustused, tõstetakse tulumaksumäära ning asendatakse regresseeruv maksuvaba tulu ühtse maksuvaba tuluga.  

5. Vabariigi Valitsuse algatatud hasartmängumaksu seaduse muutmise seaduse eelnõu (146 SE), mis on seotud valitsuse usaldusküsimusega. Teine lugemine. Ettekandja rahandusminister Mart Võrklaev.

Eelnõuga tõstetakse riigieelarve tulu suurendamiseks erinevate hasartmänguliikide maksumäärasid.

6. Vabariigi Valitsuse algatatud perekonnaseaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (207 SE), mis on seotud valitsuse usaldusküsimusega.  Teine lugemine. Ettekandja sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo.

Eelnõu näeb ette võimaldada abielu sõlmida kahel täisealisel isikul sõltumata nende soost. Samuti näeb eelnõu ette kooseluseaduse rakendusaktide vastuvõtmise.

7. Vabariigi Valitsuse algatatud Vabariigi Valitsuse seaduse ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (216 SE). mis on seotud valitsuse usaldusküsimusega.  Teine lugemine. Ettekandja peaminister Kaja Kallas.

Eelnõuga kavandatakse ministeeriumide tegevuse ümberkorraldus, mis on kavandatud jõustuma 2023. aasta 1. juulil.

8. Vabariigi Valitsuse algatatud 2023. aasta riigieelarve seaduse muutmise seaduse eelnõu (214 SE), mis on seotud valitsuse usaldusküsimusega. Teine lugemine. Ettekandja rahandusminister Mart Võrklaev.

2023. aasta riigieelarve seaduse muutmise ettepanekud kajastavad kahte liiki muudatusi: ministeeriumite ümberkorraldustest tulenevad ettepanekud, mis on seotud Vabariigi Valitsuse seaduse ja teiste seaduste muutmise seadusega ning valitsemisaladelt saabunud ettepanekud eelarve muudatusteks, mis esitati Rahandusministeeriumile 2023. aasta aprillis.

9. Vabariigi Valitsuse algatatud tulumaksuseaduse ning sotsiaalhoolekande seaduse ja tulumaksuseaduse muutmise seaduse muutmise seaduse eelnõu  (215 SE). Kolmas lugemine.

Eelnõuga muudetakse kohalikele omavalitsustele tulumaksu eraldamise põhimõtteid.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal, 631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside