Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Taavi Rõivas on koos äridelegatsiooniga töövisiidil Malaisias ja Singapuris, kus kohtus täna Singapuri parlamendi aseesimehe Charles Chongiga.

Rõivas ja Chong arutasid Eesti ja Singapuri vahelise koostöö tihendamist digivaldkonnas. Rõivase sõnul oleks Eestil palju õppida Singapuri targa linna kontseptsioonist ja selle ellu viimisest, Singapur on omakorda huvi tundnud Eesti e-valitsemise ja digitaalse identiteedi vastu. „Eesti ja Singapur on küll geograafiliselt teineteisest kaugel, kuid riigid mõtlevad paljuski sarnaselt – näiteks nulltolerants korruptsiooni vastu, innovatsiooni toetamine, aga ka digitaalsele arengule rõhu panemine,“ ütles Rõivas.

Singapuris toimus täna ka äriseminar, kus osalesid Eesti ettevõtted ning kohalikud ettevõtjad ja investorid. Eile esines Rõivas rahvusvahelisel tehnoloogiakonverentsil Slush Singapore, kus tutvustas Eesti e-riigi lugu. Homme suundub Rõivas Malaisia pealinna Kuala Lumpurisse, kus on samuti plaanis äriseminarid ning äridelegatsiooni kohtumised.

Rõivas kohtub visiidi käigus ka Singapuri peaministri Lee Hsien Loongi, kommunikatsiooni- ja informatsiooniministri Janil Puthucheary ning kaubandus- ja tööstusvaldkonna ministri Sim Anniga. Samuti peab ta avaliku loengu Singapuri mainekas ülikoolis Lee Kuan Yew School of Public Policy ning on üks peaesinejaid e-valitsemise ja digitaalse ühiskonna teemasid käsitleval konverentsil Innovation Labs World.

Riigikogu aseesimehega koos on Singapuris ja Malaisias 34-liikmeline äridelegatsioon, kuhu kuulub 25 peamiselt tehnoloogiaettevõtet. Esindatud on ka toiduaine- ja kaitsetööstus.

Rõivase visiit kestab 27. septembrini.

Fotod kohtumisest Singapuri parlamendi aseesimehega.

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6353, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside