Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees ja Eesti-Saksamaa parlamendirühma esimees Hanno Pevkur arutas tänasel videokohtumisel Bundestagi Balti parlamendirühma esimehe Alois Karliga mõlemat riiki puudutavat pandeemia olukorda ja vaktsineerimisega seotud küsimusi. Lisaks tulid jutuks sügisel toimuvad Saksamaa Bundestagi valimised, julgeolekuolukord ja muud mõlemaid pooli huvitavad teemad.

Pevkur andis Saksa kolleegile ülevaate COVID-19 pandeemia olukorrast ja selle vastu võitlemiseks kehtestatud meetmetest Eestis. Mõlemad nõustusid, et pandeemia olukorrast väljapääsuks ainus tee on inimeste vaktsineerimine ning avaldasid lootust, et vaktsiinide tarned riikidele kasvavad kevadel senisest mahust oluliselt suuremaks.

„Kuigi immuunsust on võimalik saavutada ka viiruse läbipõdemisega, on siiski tervisele ohutum vaktsineerimine,“ rääkis Pevkur. „Elanike kiire vaktsineerimine aitab meil jõuda selleni, et saame taas avada majanduse ja loobuda järk-järgult ka liikumispiirangutest, kuid praegu peame veel nendest kõigi ohutust silmas pidades kinni pidama.“

Pevkuri sõnul valmistab ka Saksamaale muret vaktsiinide vähesus “Saksa kolleegi hinnangul on raske eeldada, et mõni riik võiks loobuda niigi vähestest juba jagatud vaktsiinitarnetest. Pigem tuleb keskenduda tootjate survestamisele tootmise suurendamiseks, et saavutada üle-euroopaline karjaimmuunsus,” täiendas Pevkur.

Pevkur ja Karl kõnelesid ka julgeolekuolukorrast regioonis ning parlamentaarsest koostööst. Pevkur avaldas lootust, et senine hea koostöö nii riikide vahel kui ka parlamentaarsel tasandil jätkub ning loodetavasti on võimalik lähemas tulevikus silmast-silma kohtuda Eestis või Saksamaal, et koos tähistada 100 aasta möödumist Eesti ja Saksa diplomaatiliste suhete sõlmimisest.

Videokohtumisel räägiti veel septembris eelseisvastest Saksamaa üldvalimistest, kus esiplaanile on tõusmas tulevikuteemad. Karl märkis, et Saksa parteide valimisprogrammides läheb rõhuasetus ilmselt energiaküsimustele ja elanikkonna vananemisega seotud teemadele.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside