Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Jüri Ratas tunnustas täna kohtumisel Türgi parlamendi väliskomisjoniga Türgi jõupingutusi Ukraina aitamisel.

Ratas ütles väliskomisjoni esimehe Akif Çağatay Kılıçi ja komisjoni liikmetega kohtudes, et Eesti ja Türgi suhted on head ning riigid on head liitlased NATOs. Ta tänas Türgit kohalolu ja panuse eest Balti riikides ja Poolas, kus Türgi on osalenud õhuturbemissioonidel. „Tänan teid ka jõupingutuste eest Ukraina toetamisel, sealhulgas teraviljaekspordi taastamisel,“ ütles Ratas.

Riigikogu esimees rõhutas Soome ja Rootsi NATOga ühinemise olulisust, millest räägiti ka Riigikogu väliskomisjoni kohtumisel Türgi kolleegidega. Väliskomisjoni esimees Andres Sutt ütles kohtumisel, et Soome ja Rootsi NATOga ühinemine suurendab siinse piirkonna julgeolekut ja seepärast on oluline, et ühinemisprotsess jõuaks kõigi osapoolte ühise pingutusena peatse tulemuseni.

Väliskomisjonid arutasid nii Venemaa agressiooni Ukrainas kui ka Iraanis ja Süürias toimuvat ning Euroopa Liidu vaadet ühenduse naabruses toimuvale. Peale Suti osalesid kohtumisel väliskomisjoni liikmed Maria Jufereva-Skuratovski, Eerik-Niiles Kross, Marko Mihkelson ja Indrek Saar.

Türgi parlamendi väliskomisjoni delegatsioon viibib Eestis Riigikogu väliskomisjoni esimehe kutsel. Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon külastas Türgit oktoobris.

Fotod Riigikogu esimehe ja väliskomisjoni kohtumisest (autor: Erik Peinar / Riigikogu Kantselei)

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside