Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Jüri Ratase ja Küprose presidendi Nicos Anastasiadesega tänasel kohtumisel käsitleti kahepoolset koostööd ja olukorda Ukrainas.

Rääkides kahepoolsetest suhetest, kinnitas Ratas, et Eesti on väga huvitatud Küprosega koostöö süvendamisest ning seda eeskätt digivaldkonnas, kus Eestil on võimalik jagada oma kogemusi e-riigi ülesehitamisel ja digipöörde elluviimisel laiemalt. Samuti on kahel riigil tema sõnul koostöövõimalusi turismi- ja merendussektoris.

Kõneldes pingelisest olukorrast Ukrainas, selgitas Ratas, et läänemaailma tähtsaim ülesanne on kasvatada majanduslikku ja poliitilist survet Venemaale ning toetada senisest veelgi enam Ukrainat.

„Venemaa sõda Ukrainas on näidanud Euroopa riikidele, kui vajalik on suurendada oma majanduslikku sõltumatust ja julgeolekut,“ ütles Ratas. „Lääneriikide ülesanne on teha kõik, et veelgi enam survestada Venemaad sanktsioonidega. Meie eesmärk peab olema Venemaa nii poliitiliselt kui ka majanduslikult isoleerida.“

Samal ajal vajab Ukraina Ratase sõnul veelgi tugevamat sõjalist, majanduslikku ja poliitilist toetust. „Toetame Ukrainale ka võimalikult kiiret Euroopa Liidu kandidaatriigi staatuse andmist. Ukraina vajab selget Euroopa Liidu perspektiivi,“ toonitas ta.

Kohtumisel osalesid Eesti-Küprose parlamendirühma esimees Heljo Pikhof ja väliskomisjoni aseesimees Mihhail Lotman.

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
tel 631 6356, 520 0323
e-post [email protected]
päringud [email protected]

 

Tagasiside