Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Jüri Ratas kohtus täna videosilla vahendusel Norra parlamendi esimehe Tone Wilhelmsen Trøeniga, kellega räägiti ühistest väärtustest ja kahepoolsete suhete tugevdamisest.

„Norra on mulle väga südamelähedane,“ ütles Ratas Norra ametikaaslasele. „Kahepoolsed suhted meie riikide vahel on väga head, jagame samu väärtusi, meie riikide vahel on tihe kaubandus- ja investeerimissuhtlus, me mõlemad hindame innovatsiooni, digitaalset arengut, rohemajandust ja sotsiaalset kaasatust,“ loetles Riigikogu esimees ühiseid huvisid ja koostöö valdkondi. Tema sõnul tuleb senisest enam ühiselt tähelepanu pöörata Läänemere kaitsele.  

Pooled kinnitasid vastastikuseid häid suhteid inimeste ja ettevõtete tasemel ja avaldasid lootust, et loodetavasti sel aastal taastub turism, mis aitab koostöö hoogustumisele kaasa.

Tänasel kohtumisel puudutati ka homset NB8 videokoosolekut, kus Põhja- ja Baltimaad otsivad koos lahendusi koroonakriisis lahendamiseks ja piirangute leevendamiseks. „Pandeemia on meile seadnud palju piiranguid ja sundinud kasutama ka digitaalseid tööriistu, kuid nüüd otsime ühtse perena võimalusi ja ideid kriisist väljumiseks,“ rääkis Ratas.

Ratas andis ametikaaslasele ülevaate hetkeolukorrast Eestis ja ütles, et riik on aeglaselt, kuid kindlalt kriisist taastumas. „Piirangud ja vaktsineerimised toimivad samm-sammult, kuid me peame olema piirangute tühistamisel väga ettevaatlikud ja alustama leevendusi seal, kus see kõige rohkem aitab,“ sõnas Ratas viidates koolidele.

Ratas tutvustas Riigikogu tööd koroonakriisi ajal ja rääkis, et parlament töötab kaugrežiimis kuni selle kuu lõpuni ning mai töökord otsustatakse aprilli viimasel nädalal.

Kaitsekoostöös tänas Ratas Norrat panuse eest piirkonna julgeoleku tugevdamisse. „Norra panus tugevdab piirkonna julgeolekut ja on solidaarsuse hea näide,“ lausus Ratas. „Üha olulisem meie ühiskondade jaoks on küberjulgeolek ja selles vallas peame jätkama koostööd nii kahepoolselt kui ka NATO-s.“

Riigikogu esimees esitas Norra ametikaaslasele kutse tulla kahepoolsele visiidile Eestisse, kui asjaolud seda võimaldavad.

Kohtumise fotod. (autor: Erik Peinar, Riigikogu Kantselei)

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside