Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Jüri Ratas kõneles kohtumisel Hispaania parlamendi esindajatekoja esimehe Meritxell Batet Lamañaga ühiskondade toimetulekust pandeemiaga, Euroopa Liidu ees seisvatest ülesannetest kliimamuutuste mõjudega võitlemisel ning Euroopa Liidu ja NATO ühisest vastusest Venemaa agressiivsuse kasvule.

„Praegu on reaalse ohuga silmitsi terve Euroopa, mitte ainult Ida-Euroopa või Ukraina,“ ütles Ratas. „Oht tuleneb Venemaa katsetest lammutada Euroopa julgeolekuarhitektuuri.“ Ratase sõnul tuleb Euroopal nüüd püsida kindlalt ja selleks on vaja täielikku kooskõla oma Atlandi-üleste partneritega ning omavahelist ühtsust ja otsustavust. „Peame keskenduma Ukrainale ja kahekordistama oma jõupingutusi nende toetamisel,“ ütles Ratas. „Ukraina on sõjalise ja poliitilise surve ning tugeva majandusliku sunni all. Just nüüd peab Euroopa Liit Ukrainat toetama.“

Riigikogu esimees tänas kohtumisel Hispaaniat panuse eest Läänemerepiirkonna julgeolekusse ning esitas Hispaania ametikaaslasele küllakutse Eestisse.

Hispaania parlamendi esindajatekoja esimees väljendas mõtet, et parlamendid võiksid teha rohkem koostööd digitaalsete lahenduste edendamiseks.

Riigikogu esimeest visiidil saatnud Eesti-Hispaania parlamendirühma esimees Raivo Tamm tutvustas parlamendirühma tegevuse plaane. Riigikogu liige Sven Sester rõhutas vahetute rahvusvaheliste kontaktide olulisust üldiselt ja eriti digitaalsete lahenduste laiemal levikul.

Kohtumisel Hispaania keskkonna- ja asepeaminister Teresa Riberaga kõneldi digitaliseerimisest ja kahe riigi võimalikust koostööst, sealhulgas Eesti kogemuste kasutamisest. Arutati ka kliimaneutraalsuse saavutamise võimalusi ja tulemusteni jõudmise viise, mis aitaksid kaasa riikide majandusarengule.

Delegatsiooni kohtumisel Hispaania parlamendi väliskomisjoni esimehe Pau Mari Klose ja teiste eri fraktsioonidesse kuuluvate parlamendi liikmetega räägiti julgeolekuolukorrast Euroopas, võimalustest Ukrainat ja Idapartnereid poliitiliselt, majanduslikult ning kaitsevaldkonnas aidata. Sõnavõttudes peeti oluliseks Euroopa Liidu üksmeelt agressorile vastamisel.

Hispaania kolleegid tundsid huvi Eesti kogemuste vastu ühiskonna integratsiooni vallas. Ühiselt tõdeti head koostööd missioonidel Malis ja Mosambiigis ning Frontexi raames.

Pärastlõunal esines Riigikogu esimees digipöörde teemalise ettekandega Madridi äriülikoolis IE University, tutvustades e-riigi teenuseid ja jagades Eesti kogemust e-teenuste arendamisel.

Visiidi fotod. (Erik Peinar, Riigikogu kantselei)

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside