Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Jüri Ratas kinnitas täna kohtumisel Ukraina parlamendi aseesimehe Olena Kondratjukiga Eesti tugevat toetust ja ütles, et Eesti on valmis ka Ukraina sõjajärgsesse ülesehitamisse pikaajaliselt panustama.

Ratas ütles kohtumisel, et Eesti jätkab Ukraina igakülgset toetamist ning teeb kõik, et ka meie partnerid jätkaksid Ukrainale vajaliku sõjalise, majandusliku ja poliitilise abi andmist. „Eesti roll on järjest enam kutsuda ka teisi riike Ukrainat veelgi enam toetama – mitte ainult sõnades, vaid ka tegudega,“ ütles ta.

Rääkides Ukraina sõjajärgsest ülesehitamisest, ütles Ratas, et Eesti on valmis sellesse panustama, keskendudes Žõtomõri oblastile. Samuti kinnitas ta tugevat toetust Ukraina ühinemisele Euroopa Liiduga. „Eesti toetab Ukrainale Euroopa Liidu kandidaatriigi staatuse andmist ning me teeme ka omalt poolt kõik võimaliku, et sellega saaks võimalikult kiiresti edasi liikuda,“ lausus ta.

Riigikogu istungi alguses pöördumisega esinenud Kondratjuk kohtub täna ka Eesti-Ukraina parlamendirühma liikmetega. Samuti on tal kohtumised president Alar Karise, peaminister Kaja Kallase, sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo, tervise- ja tööministri Tanel Kiige ja Ukraina kogukonna juhiga. Lisaks külastab Ukraina parlamendi aseesimees visiidi käigus Ukraina sõjapõgenike majutamiseks kasutatavat reisilaeva Isabelle.

Fotod visiidist (autor: Erik Peinar, Riigikogu Kantselei)

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
tel 631 6356, 520 0323
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside