Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Jüri Ratas ütles täna Rootsi Euroopa Liidu eesistumise parlamentaarse dimensiooni avaüritusel, et Euroopa vastus Venemaa agressioonile on olnud tugev ja ühtne, kuid vaja on teha rohkem ning just praegu on toetuse suurendamine Ukrainale kriitilise tähtsusega.

Ratas kinnitas ELi riikide spiikrite virtuaalsel kohtumisel Eesti toetust Rootsi eesistumise prioriteetidele, rõhutades seejuures ka parlamentaarse koostöö olulisust. Rootsi 1. jaanuaril alanud eesistumise prioriteetideks on julgeolek, konkurentsivõime, rohe- ja energiapööre ning demokraatlikud väärtused ja õigusriik.

Oma sõnavõtus rääkis Riigikogu esimees julgeolekust, Euroopa Liidu ühtsusest ja Ukraina jätkuva toetamise vajadusest. “Jagame täielikult teie seisukohta, et peame üha enam keskenduma Ukraina jätkuvale majanduslikule ja sõjalisele toetamisele, samuti toetama Ukraina ülesehitamist ja integratsiooni Euroopa Liiduga,” ütles ta.

Tema sõnul on Euroopa vastus Venemaa agressioonile olnud tugev ja ühtne, kuid vaja on teha rohkem. “Relvade, laskemoona ja muu varustuse annetamine Ukrainale on just praegu kriitilise tähtsusega,” ütles Ratas ning lisas, et kui me kõik teeksime Ukraina abistamiseks enam, saabuks kiiremini ka Ukraina võit. Ta tõi ühtlasi esile, et Eesti on andnud Ukrainale sõjalist abi enam kui ühe protsendi ulatuses SKPst.

Ratas rõhutas, et samal ajal tuleb suurendada agressiooni hinda Venemaale. “Peame jätkama tööd Venemaale täiendavate sanktsioonide kehtestamise ja nafta hinnalae alandamisega. Samuti tuleb Venemaa vastutusele võtta agressioonikuriteo eest,” ütles ta.

Ratas avaldas lootust, et Rootsi eesistumise ajal toimub Rootsi ja Soome NATO liikmeks saamise näol ka oluline muutus, mis mõjutab positiivselt mitte ainult meie regiooni, vaid kogu Euroopa Liitu ja NATO-t.

Fotod kohtumisest (autor: Erik Peinar / Riigikogu Kantselei)

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside