Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Põhja-Balti koostööformaadi kaheksa riigi parlamentide esimehed rõhutasid täna toimunud videokohtumisel üha tihedama parlamentaarse koostöö vajadust koroonaviiruse leviku tõkestamiseks seatud piirangutest loobumise planeerimisel.

Olukord ja rakendatud siseriiklikud meetmed on riigiti erinevad, kuid videokohtumisel osalejad mainisid nii olukorra stabiliseerumist kui ka seda, et piirangute leevendamisel ollakse jätkuvalt ettevaatlikud. Siiski avaldati lootust leevendada piiranguid mais, et järk-järgult pöörduda tagasi viiruse levikule eelnenud tavalise elukorralduse juurde. 

Riigikogu esimees Henn Põlluaas rõhutas vajadust süvendada riikide ja parlamentide omavahelist infovahetust ja koostööd kriisist väljumise strateegiate koordineerimisel. „Me elame kõik samas maailmas ja iga otsus, mida teeme, mõjutab ka meie naabreid, majandust, meie inimeste liikumist ja töötamist naaberriikides,“ ütles ta.

Põlluaasa sõnul on piirkondlik koostöö hädavajalik kõigile riikidele kriisist väljumise võimalikult kiireks ja sujuvaks kulgemiseks. Sellega nõustusid kõik osalenud parlamendi esimehed.

Kaheksa riigi parlamentide esimehed vahetasid veel kogemusi parlamentide kaugtöö korraldamisest ja rääkisid elektrooniliste istungite võimalikkusest rahvusparlamentides. Rõhutati parlamentaarse demokraatia olulisust kriisi ajal, debati vajadust ja töövõime säilitamist igas olukorras. Samuti arutati edasist koostööd, järgnevaid kohtumisi ja võimalikke ühiseid visiite tulevikus.

Põhja-Balti piirkondlik koostööformaat NB8 koondab alates 1992. aastast viis Põhjamaad ja kolm Baltimaad – Soome, Rootsi, Norra, Island, Taani, Eesti, Läti ja Leedu. Tänavu on NB8 koordinaator Eesti.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside