Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Henn Põlluaas kõneles tänasel kohtumisel Ungari parlamendi esimehe László Kövériga kahepoolsetest suhetest ja Euroopa Liidu tasandil toimuvast koostööst.

„Meil on palju ühist, mitte ainult ajaloos, aga ka poliitilistes ja julgeolekuküsimustes,“ ütles Põlluaas. „Kindlasti need kohtumised aitavad meie kahepoolseid suhteid veelgi süvendada. Meie ühine kohustus on vaadata mitte üksnes minevikku, vaid ka tulevikku, et me saaksime oma riikide huve parimal moel esindada.“

Põlluaas ja Kövér käsitlesid kohtumisel küsimusi Euroopa Liidu immigratsioonipoliitikast, vajadusest kaitsta traditsioonilisi Euroopalike kristlike väärtusi ning Euroopa taastusfondi ja Euroopa Liidu mitmeaastase eelarve väljamaksetingimustest.

Rääkides sallivusest ja vabadustest, olid kahe riigi parlamendi esimehed ühel meelel, et võrdsed õigused peavad olema kõikidel osapooltel. „Ei ole vastuvõetav teistsuguste arusaamade pealesurumine rahvusriikidele, kes toetuvad Euroopa traditsioonilistele kristlikele väärtustele,“ ütles Põlluaas.    

Ungari parlamendi esimees tõi esile, et kuigi kahepoolne suhtlus on tihe ja omavahelist koostööd tugevdab ka keelesugulus, siis veel palju on võimalik ära teha majandussuhete arendamisel.

Kohtumisel osales ka Eesti-Ungari parlamendirühma esimees Anti Poolamets.

Kövér kohtus Riigikogus ka Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Anneli Ottiga, kellega räägiti Euroopa tuleviku konverentsist, taastamisfondist, ühenduse seitsmeaastasest eelarvest (MFF) ning rahvusparlamentide rolli tähtsusest otsuste tegemisel.

Pärastlõunal asetavad Riigikogu esimees Henn Põlluaas ja Ungari parlamendi esimees László Kövér lilled kommunismiohvrite memoriaalile Maarjamäel. Teisipäeva veedab Kövér Saaremaal.

Fotogalerii täieneb visiidi jooksul. (Erik Peinar, Riigikogu)

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside