Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Henn Põlluaas kõneles kohtumisel Kanada kindralkuberneri Julie Payette’iga e-valitsemise võimalustest ja digiriigi arendamisest ning kaitsekoostööst NATOs.

„Eesti ja Kanada suhted on suurepärased ja me hindme sarnaseid väärtusi inimõiguste, sõnavabaduse ja vabakaubanduse valdkonnas,“ ütles Põlluaas. „Samuti on meil ühised eesmärgid digiriigi arendamisel, aga ka rahu ja turvalisuse säilitamisel maailmas.“  

Põlluaasa sõnul lähendavad Eestit ja Kanadat liitlassuhted NATOs. Riigikogu esimees tänas Kanadat panuse eest Balti regiooni turvalisuse tõstmisel. Kindralkuberneri sõnul on Baltikumis paiknev kontingent riigi suurim välismissioon. Ta kinnitas, et Kanada toetab väikeriike ja teeb nendega koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides.

Põlluaas märkis, et vaatamata pikale vahemaale tunnetab Eesti tugevat emotsionaalset lähedust Kanadaga, sest seal elab suur eestlaste kogukond. Kindralkuberner hindas Eesti juurtega inimeste panust Kanada ühiskonnas.

Veel kõneldi kodanike võõrkeelte oskusest, tehisintellektist ja digitaalsest kirjaoskusest, kus riigid meeleldi vahetavad oma kogemust. Kanada peab digitaalsete lahenduste juures oluliseks rahvusvahelise õiguse harmoniseerimist.   

Kohtumisel osalesid ka Riigikogu liikmed Annely Akkermann ja Andrei Korobeinik.

Kohtumise fotod.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside