Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Henn Põlluaas ja Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi avaldasid kohtumisel heameelt kahe riigi tiheda suhtluse ja konstruktiivse koostöö üle. Tõdeti, et Eesti ja Ukraina jagavad ühiseid väärtusi ja sarnast ajalugu.

„Eesti on Ukraina kindel sõber ning meie toetus riigi suveräänsusele ja territoriaalsele terviklikkusele püsib vankumatu,“ kinnitas Põlluaas. Riigikogu esimehe sõnul ei tunnusta Eesti kunagi Krimmi ebaseaduslikku annekteerimist ning toetab kõiki algatusi sõja lõpetamiseks Donbassis ja okupeeritud alade Ukrainale tagastamiseks. „Me ei lase neid küsimusi unustada ka partneritel Euroopa Liidus ja NATOs. Eesti tervitab Ukraina püüdlusi mõlema ühenduse liikmeks saamisel igati,“ ütles Põlluaas.

Ukraina president Zelenskõi tänas Eestit sõpruse ja toetuse eest ning tõi välja, et Eesti on per capita riigi suurim toetaja. President märkis, et Eesti toetus Ukrainale on olnud algusest peale konkreetne ja reaalne, alates meditsiiniabist haiglatele kuni toetusavaldusteni rahvusvahelistes organisatsioonides. Zelenskõi lisas, et Ukrainal on Eesti reformikogemusest ja e-valitsemise eduloost palju õppida.

Ukraina presidendi ja teda saatva delegatsiooniga kohtusid ka väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa ja Eesti-Ukraina parlamendirühma aseesimees Andres Sutt.

Fotod kohtumisest.

Riigikogu pressiteenistus
Kristi Sobak
tel 631 6592, 51 906 975
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside