Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Henn Põlluaas avaldas tänasel kohtumisel Albaania presidendi Ilir Metaga toetust riigi püüdlustele avada liitumisläbirääkimised Euroopa Liiduga.

„Eesti toetab tugevalt Euroopa Liidu liitumisläbirääkimiste avamist Albaaniaga. Euroopa Liidu laienemine on oluline nii Lääne-Balkani stabiilsusele kui kogu Euroopa julgeolekule,“ ütles Põlluaas. „Albaanial on head väljavaated kuuluda tulevikus Euroopa Liitu, kui riik täidab liitumise tingimused. Eesti on selleks valmis jagama oma kogemusi.“

Põlluaasa sõnul on tervitatav, et juba praegu ühineb Albaania paljude Euroopa Liidu algatustega, toetades näiteks Venemaa-vastaseid sanktsioone. Samuti panustab Albaania NATO liikmena Euroopa ühtsesse julgeolekusse, saates oma sõdurid teenima koos liitlasvägedega Lätti Adažisse. 

„Albaania ja Eesti suhted on juba praegu head, aga meil on võimalus süvendada eelkõige majandus- ja kaubandussuhteid,“ sõnas Põlluaas. „Eesti ettevõtted on huvitatud laienemisest Albaania turule ning Albaania on eestlastele ka huvitav ja seni veel vähetuntud reisisihtkoht. Ka kõik albaania turistid on teretulnud Eestisse.“

Kohtumisel avaldas Põlluaas heameelt, et Albaania riigipea leidis võimaluse tulla oma esimesele visiidile Eestisse vaatamata eelmisel nädalal tema riiki laastanud maavärinale. Riigikogu esimees avaldas lootust, et Albaania taastub peagi maavärina tagajärgedest.

Põlluaas tänas Albaaniat toetuse eest Eesti valimisel ÜRO Julgeolekunõukogu mittealalise liikme kohale ja kinnitas, et Eesti toetab Albaania kandidatuuri aastateks 2022-2023.

Albaania riigipea tundis kohtumisel huvi Eesti e-riigi ja kübervaldkonna kogemuste vastu ja andis ülevaate poliitilisest olukorrast Lääne-Balkanil ja globaalseeruva maailma trendide mõjust.

Kohtumisel osales ka väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa, kes tõi esile kahe riigi omavahelised head suhted ja avaldas lootust olemasolevate suhete tihendamiseks parlamentaarsel tasandil.

Kohtumise fotod.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside