Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Henn Põlluaasa ja Vatikani välisministri peapiiskop Paul Richard Gallagheri tänasel kohtumisel olid kõne all üldhumanitaarsed ja eetilised küsimused ning olukord maailma erinevates pingekolletes.

Põlluaas väljendas kohtumisel Vatikani välisministri peapiiskop Paul Richard Gallagheriga heameelt, et Eesti ja Vatikani suhted on väga head, mida on toetanud aastate jooksul toimunud kõrgetasemelised visiidid.

„Me oleme tänulikud Püha Toolile noore iseseisva Eesti Vabariigi tunnustamise eest esmakordselt 10. novembril 1921. aastal ja pärast Eesti iseseisvuse taastamist 28. augustil 1991. aastal. Me hindame kõrgelt Püha Tooli seisukohta Eesti annekteerimise mittetunnustamise kohta Nõukogude Liidu poolt,“ ütles Põlluaas. Ta tunnustas Vatikani tähelepanu eest, mida osutas oma külaskäiguga paavst Franciscus Eestile 100. aastapäeva tähistamise puhul  „Vatikani toetust Eesti Vabariigile on eriliselt heameel rõhutada just nüüd, mil me tähistame Tartu rahulepingu 100. aastapäeva.“

Vatikan peab eriti tähtsaks kristlaste ja kristlike väärtuste kaitset maailma erinevates paikades. Kohtumisel oli elav arutelu kristlike ja eetiliste väärtuste hoidmise ja kaitsmise üle riikide omavahelistes suhetes. Käsitleti olukorda nii Euroopas kui ka maailma pingelistes kriisipiirkondades, kus on vaja tagada inimeste kaitse ja humanitaarabi.

Kõne all oli ka kliimamuutuste temaatika, humanitaarkriiside lahendamine ja hädasolijate abistamine.

Kohtumisel osales ka väliskomisjoni liige Keit Pentus-Rosimannus ja apostellik nuntsius peapiiskop Petar Rajic.

Fotod:

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside