Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Henn Põlluaasa ja Eduskunna esimehe Matti Vanhaneni kohtumisel käsitleti Soome Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisega seotud küsimusi, mõlema parlamendi sisulist tegevust ja parlamentide vahelist koostööd.

Põlluaas ja Vanhanen tõdesid, et Eesti ja Soome suhted on head, milles valitseb üksteisemõistmine, mis on ülioluline asi. Vanhanen rõhutas, et ta pidas tähtsaks teha oma ametisse astumise järel esimesed välisvisiidid naaberriikidesse Rootsi ja Eestisse, mis nüüd saab teoks.

Vanhanen ütles, et Soome keskendub Euroopa Liidu Nõukogu eesistujamaana järelejäänud kuu jooksul sellele, et Ülemkogu saavutaks EL-i pikaajalise eelarve poliitilise kokkuleppe.

Kohtumisel oli elav arutelu mõlema parlamendi sisulise tegevuse ja töökorralduse üle, kuidas on korraldatud komisjonide tegevus, kuidas toimub aktuaalsete teemade käsitlemine. Vahetati mõtteid julgeoleku, kaitsealaste ja eelarvega seotud küsimuste lahendamise üle.

Põlluaas ja Vanhanen avaldasid heameelt naaberriikide parlamentide omavahelise koostöö üle, mis on olnud eriti viljakas komisjonide tasemel. „Eriti edukas on olnud koostöö Eduskunna kaitsekomisjoniga, mis on olnud   katkematu alates 1993. aastast,“ märkis Põlluaas.  Ta lisas, et  igal aastal toimuvad töökohtumised nii siin kui sealpool lahte. Põlluaasa sõnul on tegemist taasiseseisvunud Eesti Riigikogu komisjonide vanima rahvusvahelise koostööga. Ka Riigikogu väliskomisjonil on iga-aastased regulaarsed kohtumised oma kolleegidega Eduskunna väliskomisjonist.

Tänasel kohtumisel osalesid väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa, majanduskomisjoni esimees Sven Sester ja Euroopa Liidu asjade komisjoni ja õiguskomisjoni liige Urve Tiidus.

Vanhanen kohtub oma visiidi käigus ka president Kersti Kaljulaidi ja peaminister Jüri Ratasega.

Pärastlõunal asetavad Riigikogu esimees Henn Põlluaas ja Eduskunna esimees Matti Vanhanen Metsakalmistul pärja soomepoiste mälestusmärgi jalamile.

Fotod:

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside