Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Henn Põlluaas edastas tänase hõimupäeva puhul videotervituse Soome ja Ungari parlamentide esimeestele, milles ta ütles, et kultuuride mitmekesisus mängib otsustavat rolli tsivilisatsioonide säilimisel ja tugevnemisel.

Põlluaasa sõnul on hõimupäev suurepärane näide kultuuri- ja hariduskoostööst Eesti, Soome ja Ungari ning Venemaal elavate soome-ugri rahvaste vahel. „Tugevdagem sidemeid soome-ugri rahvaste vahel ja toetagem üksteist nii raskustes kui ka edus,“ ütles Riigikogu esimees.

„Väga oluline on tutvustada meie hõimurahvaid ja nende muresid laiemale maailmale ning tugevdada nende kultuurilist eneseteadlikkust,“ ütles Põlluaas. „Kultuuride mitmekesisus mängib otsustavat rolli tsivilisatsioonide säilimisel ja tugevnemisel. Parlamendiliikmeil on eriline kohus luua selle toetamiseks kestlik õigusruum.“

Põlluaas meenutas, et tänavu oli Eestil kavas võõrustada VIII soome-ugri rahvaste maailmakongressi, kuid COVID-19 põhjustatud ülemaailmse kriisi tõttu tuli kongress edasi lükata. Ta avaldas lootust, et kongress toimub järgmisel aastal Tartus.

Tava tutvustada hõimurahvaid ja nende kultuure sai alguse juba 1931. aastal, kuid see katkes Eesti okupeerimisel. 1988. aastal traditsioon taaselustati ning 2011. aasta märtsis võeti Riigikogus vastu otsus tähistada hõimupäeva oktoobri kolmandal laupäeval riikliku tähtpäevana, mil heisatakse ka Eesti lipud.

Riigikogu esimehe videopöördumine.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside