Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Helir-Valdor Seeder ja kultuurikomisjoni aseesimees Aadu Must osalesid Reykjavikis Põhjamaade Nõukogu plenaaristungil, kus peateemadeks olid Euroopa pagulaskriis ning Soome ja Rootsi suhted NATO-ga.

Seedri sõnul valmis lahendusi pagulaskriisile istungil ei kõlanud. „Praegune kriis on üks suurimaid väljakutseid Euroopas pärast teist maailmasõda ning eesseisvad muudatused on pikaajalised ja puudutavad kõiki. Teravatest küsimustest võis selgelt järeldada, et Põhjamaade poliitikud on immigratsiooni- ja pagulasküsimustes tugevalt lõhestunud,“ ütles Seeder.

Seeder ja Must osalesid Reykjavikis ka Balti Assamblee presiidiumi istungil ja Põhjamaade Nõukogu kultuuripreemiate üleandmise tseremoonial.

Aadu Musta sõnul on Põhjala kultuurialane koostöö muljetavaldav. „Põhjala väikeste rahvaste kultuuride säilimisele ja edendamisele pööratakse suurt tähelepanu, näiteks oli juttu Saami filmiinstituudi loomisest. Hinnatavad on ka Põhjamaade Nõukogu püüdlused ühtse tööjõuturu ja sotsiaalhoolekande süsteemi loomise suunas ning selles valdkonnas saavutatud edu,“ ütles Must.

Ta lisas, et tõhus on ka keskkonnakaitse alane ja veterinaaria valdkonna koostöö.

Balti Assamblee ja Põhjamaade Nõukogu plaanivad järgmise aasta novembris korraldada Tallinnas konverentsi inimkaubandusvastastest meetmetest regioonis ja piiriülesest koostööst selles vallas.

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside