Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Eiki Nestori ja Eestis töövisiidil viibiva Rumeenia Vabariigi välisministri Teodor Meleșcanu kohtumine keskendus koostööle Euroopa Liidus ja idapartnerlusele.

Nestori sõnul on idapartnerlus Eestile oluliste teemade hulgas üks tähtsamaid ja Eesti toetab idapartnerlusriikide lõimumist Euroopa Liiduga.

Kohtumisel räägiti pikemalt olukorrast Rumeenia naaberriigis Moldovas ning Eesti ja Rumeenia toetusest Moldovale pürgimaks Euroopa Liitu. Ühiselt leiti, et Moldova peab jätkama alustatud reformidega, et täita liitumiseks kehtestatud kriteeriumid. „Eesti on valmis toetama ja jagama oma reformide kogemusi kõigile idapartnerluse riikidele,“ ütles Nestor.

Kohtumistel arutati veel Eesti ja Rumeenia kahepoolseid suhteid, olukorda Ukrainas, Ühendkuningriigi rolli Euroopas pärast Brexitit ning eelseisvat Eesti Euroopa Liidu nõukogu eesistumist.

Kohtumisel osalenud väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson tõi esile koostöö NATOs ja vajaduse seista ühiselt julgeoleku kindlustamise eest regioonis.

Rumeenia välisministri sõnul on kahe riigi huvid ja vaated väga sarnased. Ta tõi esile idapartnerluse ja küberjulgeolekuga seotud teemad ning soovis Eestile edu Euroopa Liidu nõukogu eesistumiseks. Rumeeniast saab Euroopa Liidu nõukogu eesistujariik 2019. aastal. 

Välisminister Meleșcanu andis Riigikogu esimehele üle kutse külastada Rumeenia parlamenti.

Eile avas minister Meleșcanu Rumeenia saatkonna Tallinnas.

Fotod kohtumiselt.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside