Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Eiki Nestori kohtumisel Euroopa Nõukogu peasekretäri Thorbjørn Jaglandiga olid arutelu keskmes rahvusvahelise koostöö aktuaalsed probleemid, mis on seotud Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) tegevusega.

Nestor rõhutas parlamentaarse demokraatia kandvat rolli, et tagada Euroopa ühtsus. Nestori sõnul sõltub sellest, kui otsusekindlalt ENPA tegutseb, nii Eesti kui mitmete teiste Euroopa riikide julgeolek. Teemat käsitleti ka seoses Euroopas esilekerkinud euroskeptitsismi ilmingutega.

ENPA ja Venemaa suhete käsitlemisel toonitati vajadust hoida senist kurssi, mille on tinginud usaldamatus Venemaa tegevuse vastu seoses nende agressiivse tegevusega.

Rõhutati, et endiselt on murettekitav olukord Ukrainas. Samas avaldati lootust, et Gruusia on hästi liikunud edasi reformidega, mis viivad riiki edasi Euroopa suunal.

Jagland tunnustas Eesti rolli küberjulgeoleku tagamisel ja küberkuritegevuse vastu võitlemisel ning Eest valmisolekut ratifitseerida lähiajal Istanbuli konventsioon.

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni juht Marianne Mikko tõi kohtumisel Jaglandiga esile Eesti eesistumise prioriteedid, milleks on inimõigused ja õigusriik internetis, sooline võrdõiguslikkus ja laste õigused. Pikemalt peatuti õigusriigil internetis.

Mikko kinnitas Jaglandile, et lähiaja võtab Eesti vastu Lanzarote konventsiooni, mis käsitleb laste kaitset seksuaalse ärakasutamise ja seksuaalse kuritarvitamise eest.

Mikko lisas, et kohtumisel räägiti veel küberterrorismist, arengutest Ukrainas ja Euroopa Liidu-Türgi koostööst rändekriisi ohjamisel.

Kohtumisest võtsid osa ka Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni liige Mailis Reps ja Riigikogu väliskomisjoni esimees Sven Mikser.

Eesti eesistumine Euroopa Nõukogu ministrite komitees kestab maist novembrini.

Fotod kohtumisest.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside