Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor pidas täna omavalitsuspäeva konverentsil Narvas kõne Eesti riigi loomisest ja arengutest ning tõi esile, et võrreldes varasema perioodiga tuleb riigil kõikidel tasanditel suhelda rohkem kodanikuühiskonnaga.

Nestor on enda sõnul parlamentaarse demokraatia pooldaja, sest nii on riiki kõige parem üles ehitada. „Oleme Eestis suutnud hoida huvid tasakaalus,“ ütles Nestor. „Eestis ei ole ühtegi ärimeest, kellel oleks oma partei.“ Samas tõi ta esile, et varasemaga võrreldes on riigil ja poliitikutel vaja rohkem suhelda kogu kodanikuühiskonnaga.

Rääkides järgmise aasta valimistest avaldas Nestor lootust, et Riigikokku jõuab vähemalt viis erinevat maailmavaadet. Ka võiks Riigikogu tema sõnul muutuda veelgi avatumaks ja teha kohalike omavalitsustega senisest aktiivsemalt koostööd.

Riigikogu esimees tegi oma kõnes tagasivaate Eesti taasiseseisvumisele ja tõdes, et nii hästi kui praegu, pole Eestis elatud mitte kunagi. „See ei tähenda, et me riik oleks valmis ja me ei peaks midagi ümber ehitama, uuesti looma või vigu parandama,“ ütles Nestor. Mõttevahetusi, kuidas mõnd eluvaldkonda üles ehitada või midagi paremini teha, on tema sõnul väga palju.

Nestor soovis omavalitsusjuhtidele jõudu ja väljendas veendumust, et nüüdseks on lahenduse leidnud ka omavalitsusreformi alguses esile kerkinud küsimused ja probleemid.

Narva Kultuurimajas täna toimunud Eesti III omavalitsuspäev oli pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ning kandis nime „Eesti ja Euroopa Liit – tänased arengud ja tuleviku koostöö võtmeteemad Narvas ning Ida-Virumaal“. Konverentsil võtsid Riigikogu esindajatena sõna põhiseaduskomisjoni esimees Marko Pomerants, maaelukomisjoni esimees Aivar Kokk ning Riigikogu liige Andres Metsoja.

Fotod. 

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
epp-mare.kukemelk@riigikogu.ee 
Päringud: press@riigikogu.ee

Tagasiside