Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor ütles Lissabonis Euroopa Liidu liikmesriikide parlamendispiikrite kohtumisel, et Euroopal ja Vahemereäärsetel riikidel tuleb kriisi lahendamisel tegutseda kiirelt ja läbimõeldult.

„Vahemere rändesurve ja üha hoogustuv inimkaubandus nõuavad Euroopalt ja Vahemereäärsetelt riikidelt kiiret ja täpset tegutsemist,“ lausus Nestor. „Olukorra lahendamiseks peavad Euroopa Liidu liikmesriigid tegutsema koordineeritult, põhimõtetes ja reeglites tuleb kokku leppida.“

Nestor rõhutas, et kriitilise tähtsusega on ka Euroopa Liidu tihe ja praktiline koostöö kõikide Vahemere-äärsete riikidega.

„Eesti toetab Euroopa Liidu komisjoni ettepanekut alustada konkreetsete läbimõeldud tegevustega olukorra stabiliseerimiseks,“ märkis Riigikogu esimees. „Kiireid tulemusi ei pruugi tulla, ent kui iga liikmesriik panustab vastavalt oma võimekusele, jõuaksime sammhaaval kestvale lahendusele lähemale.“

Nestori sõnul on oluline Euroopa Liidu piirivalveagentuuri Frontexi rolli suurendamine ja agentuuri töö tõhustamine. Samuti on Riigikogu esimehe hinnangul väga tähtis otsustavalt tegeleda inimkaubitsejate kuritegelike võrgustikega.

Lissabonis toimuv teine Vahemereliidu Parlamentaarse Assamblee konverents on pühendatud Vahemere rändesurvele. Konverents toob kokku Euroopa Liidu liikmesmaade ja Aafrikas ja Aasias asuvate Vahemere äärsete riikide parlamentide esimehed.

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside