Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Eiki Nestori ja Ungari parlamendi spiikri László Kövéri kohtumisel pakkusid kahepoolsete suhete kõrval kõneainet regiooni julgeolek ja e-riigi teenuste mugavus.

Nestor rääkis Ungari kolleegile Eesti e-valimistest ja e-teenustega kaasnevatest mugavustest. Nestori sõnul on e-teenuste suure populaarsuse taga usaldus oma riigi ja teenuste turvalisuse vastu. „Eesti on internetiusku riik,“ ütles Nestor. „See ei oleks nii, kui inimesed ei usuks sellesse ja kui kõik need teenused ei oleks nii mugavad.“

Ühiselt tõdeti, et kahepoolsed suhted on vennalikud ning koostöö toimib hästi nii Euroopa Liidu kui ka NATO tasemel, mille liikmed on mõlemad.

Nestor avaldas Ungarile tänu toetuse eest regiooni julgeoleku tagamisel NATO raames. Ungari panustab sel suvel Eestisse motoriseeritud jalaväekompaniiga ja plaanib 2019. aastal taas osaleda Balti riikide õhuturbes.

Ungari spiiker kinnitas, et kusagil mujal ei teeniks nad meelsamini kui Balti riikides. Tema sõnul on ungarlased täiesti teadlikud Eesti geopoliitilisest kohast ja muredest oma naabriga. Ta lubas ka tulevikus teha kõik selleks, et Ungari osaleks meie ühises julgeolekupoliitikas.

Kohtumise fotod.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside