Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor rõhutas kohtumistel Ülemraada spiikri ja Ukraina välisministriga Eesti jätkuvat pühendumist Ukraina igakülgsele toetamisele ja koostööle liikumisel Euroopa Liidu suunas.

„Eesti on jätkuvalt seisukohal, et Euroopa Liit on stabiilsuse peamine kandja ja garant Euroopas. Toetame Euroopa Liidu jätkuvat laienemist demokraatlike ja samu väärtusi jagavate riikidega,“ ütles Nestor. „Ukraina igakülgne toetamine on Euroopa julgeoleku huvides.“

Riigikogu esimees rõhutas mõlemal kohtumisel, et Venemaa sõjalisel agressioonil Ukrainasse puudub igasugune põhjus ja õigustus ning Moskva peab asuma viivitamatult täitma Minski lepinguid.

„Ei saa olla mingeid Lääne poolt kehtestatud sanktsioonide ümbervaatamisi, kui Minski lepped on täitmata. Igasugune olukorra eskaleerumine Venemaa poolt peab kaasa tooma uued ja senisest veelgi efektiivsemad sanktsioonid,“ tõdes Nestor. „Sanktsioonide täielik lõpetamine saab kõne alla tulla alles pärast Krimmi okupeerimise lõppu.“

Nestori kohtumine Ukraina parlamendi ehk Ülemraada spiikri Volodõmõr Groismaniga toimus eile õhtul ning kohtumine välisministri Pavlo Klimkiniga täna hommikul. Kohtumisel Groismaniga arutati lisaks julgeolekuküsimustele ka Riigikogu ja Ülemraada vahelist koostööd. Kohtumisel Klimkiniga keskenduti julgeolekuolukorrale Ukrainas ja Euroopas laiemalt.

Riigikogu esimees esineb täna ka ettekandega Kiievis toimuval julgeolekufoorumil ja kohtub õhtul Ukraina peaministri Arseni Jatsenjukiga.

Fotod visiidist

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside