Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor ütles kohtumisel Ukraina presidendi Petro Porošenkoga, et Eesti loodab näha edukat Ukrainat ning kinnitas Venemaa-vastaste sanktsioonide toetamist kuni Kreml ei täida Minski kokkuleppeid.

„Me loodame näha edukat Ukrainat – tee sinna on keeruline, aga kui Ukraina rahvas seda tahab ja Ukraina poliitikud hoiavad end reformipoliitikal, siis on eesmärk saavutatav,“ ütles Riigikogu esimees.

Ta õhutas Eesti Riigikogu ja Ukraina Ülemraadat tihedale koostööle parlamentarismi ja demokraatlike protsesside süvendamisel ning ühiskonda ja majandust kaasaegseks muutvate, õigusriiki väärtustavate reformide jätkamisel.

Nestor kinnitas kohtumisel Ukraina presidendile, et esmalt peab Venemaa täitma Minski kokkulepped ning alles seejärel saab arutada Venemaa-vastaste sanktsioonide leevendamise või tühistamise üle.

„Eesti on kindlalt nende riikide seas, kes peavad oluliseks püsivat ja laia rahvusvahelist toetust end demokraatlikul reformikursil hoidvale Ukrainale. Selle üks osa on Venemaa-poolse vaenutegevuse lõpetamine Ida-Ukrainas ja Minski kokkulepete täitmine,“ märkis Riigikogu esimees. „Enne ei ole võimalik hakata arutama Venemaa vastaste sanktsioonide tühistamist või leevendamist. Ukrainal peab olema võimalus taastada kontroll oma territooriumi üle.“

Euroopa Liit on näidanud selles küsimuses muljetavaldavat ühtsust, vastates Venemaa-poolsele rahvusvahelise õiguse hülgamisele, lausus Nestor.

Kohtumisel osalesid ka Riigikogu aseesimees Taavi Rõivas, riigikaitsekomisjoni esimees Hannes Hanso ja Eesti-Ukraina parlamendirühma esimees Johannes Kert.

Fotod

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside