Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor ütles kohtumisel Poola parlamendi ülemkoja (Senat) esimehe Stanisław Karczewskiga, et Eesti ja Poola on tihedad liitlased, kes jagavad samu väärtusi ja arusaama julgeolekuküsimustes.

„Poola on meie jaoks väga oluline koostööpartner ja tihe liitlane, kellega me jagama samu väärtusi ning kellega meil on sarnased arusaamad julgeolekuküsimustes,“ lausus Eiki Nestor. Kohtumisel räägiti Euroopa Liidu (EL) tulevikust ja Brexiti mõjust sellele, samuti Euroopa julgeolekust ning suhetest Venemaa ja Ukrainaga.

Nestori sõnul tuleb kõigil EL liikmesriikidel pingutada selle nimel, et teha oma elanike jaoks EL arusaadavamaks ja avatumaks. Nestor tänas Stanisław Karczewskit Poola panuse eest Balti õhuturbe missiooni.

Kohtumisel osales ka Riigikogu Eesti-Poola parlamendirühma esimees Aadu Must.

Nestor ja Karczewski avasid Riigikogu kunstisaalis näituse „Visegrádist Visegrádini.  Ühine pärand. Ühine tulevik.“ Visegrádi grupp (V4) on nelja Kesk-Euroopa riigi – Tšehhi, Poola, Ungari ja Slovakkia – mitteformaalne ühendus. Näitusel kujutatakse suhteid Visegrádi riikide vahel alates 1335. aasta kuningate kohtumisest kuni ühisdeklaratsiooni allkirjastamiseni 1991. aastal.

Täna kohtusid Karczewskiga ka riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson, Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Kalle Palling, väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa ning väliskomisjoni liikmed Keit Pentus-Rosimannus, Andres Herkel, Eerik-Niiles Kross ja Henn Põlluaas.

Homme kohtub Karczewski president Kersti Kaljulaidi ning peaminister Taavi Rõivasega.

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside