Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor kutsus Lillehammeris Põhja- ja Baltimaade spiikrite kohtumisel (NB8) kolleege üles tegema senisest rohkem koostööd küberkuritegevuse vastu võitlemisel ja idapartneritega suhtlemisel.

Nestori sõnul ei tunne küberkuritegevus riigipiire ja tabab seetõttu tihti rohkem kui üht riiki korraga. „Toimiv ja usaldusväärne rahvusvaheline koostöö on küberkuritegevuse vastu võitlemisel seega võtmetähtsusega,“ ütles Nestor.

Riigikogu esimees lisas, et Eesti on alates 2007. aastast järjepidevalt investeerinud küberjulgeoleku tagamisse. „Me teame, et vaenlane on tavaliselt samm ees ja sellepärast on digitaalmaailma julgeolekuprobleemide lahendamiseks vaja kollektiivselt tegutseda,“ rääkis ta.

Nestor ütles, et hindab kõrgelt Põhjamaade ja Balti riikide osalemist NATO küberkaitsekoostöökeskuse töös Tallinnas ja kutsus üles ka Taanit, Norrat ja Islandit keskusega ühinema. „Meil on hea meel selle üle, et käesoleva aasta alguses suutsime heisata küberkaitsekoostöökeskuse ees Tallinnas Rootsi lipu. Ma kutsun ka Taanit, Norrat ja Islandit üles tihedamale koostööle,“ ütles Nestor.

Idapartnerlusest rääkides ütles Nestor, et stabiilsuse tagamine meie idapartnerite juures tekitab muret kogu Euroopas. „Me peame selgemalt ja sihipärasemalt teavitama inimesi selles piirkonnas Euroopa Liidu tegevustest. Peame selgitama ka seda, kuidas meie tegevus partneritele kasu toob,“ rääkis Nestor. Tema sõnul teeb teadlik kodanik teadlikke otsuseid ja arukaid valikuid.

Põhjamaade ja Balti riikide koostöö ehk NB8 on alates 1992. aastast toonud ühe laua taha kokku viis Põhjamaad ja kolm Baltimaad (Soome, Rootsi, Norra, Island, Taani, Eesti, Läti ja Leedu). NB8 spiikrite esimene kohtumine toimus 1997. aastal Rootsis Karlskronas.

Põhjamaade ja Balti riikide spiikrite regulaarsete kohtumiste eesmärk on mitteametlikus õhkkonnas arutada nii regionaalselt kui ka rahvusvaheliselt olulistel aktuaalsetel teemadel.

Fotod NB8 kohtumiselt

Riigikogu pressiteenistus
Eva Vahur
631 6592, 533 00619
mailto:[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside