Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor osaleb kolmepäevasel Põhjamaade ja Balti riikide parlamentide esimeeste konverentsil Lillehammeris. Kaheksa riigi parlamentide spiikrid kõnelevad 21.-23.augustil toimuval kohtumisel turvalisuse tagamisest meie regioonis. Samuti on konverentsil kõne all suhted Venemaaga ja Ukraina konflikt.

„Kohtumised Põhja- ja Baltimaade kolleegidega on Eesti jaoks tõeliselt väärtuslikud. Tihe koostöö annab meile võimaluse oma huvide eest Euroopas kindlamalt seista ning seda näiteks Euroopa tuleviku ja julgeolekupoliitika asjus,“ ütles Riigikogu esimees Eiki Nestor.

Euroopa Nõukogu peasekretär Thorbjørn Jagland teeb konverentsil ettekande kasvava populismi taustal seaduste, inimõiguste ja demokraatlike väärtuste austamist Euroopas. Saksamaa Bundestagi president Norbert Lammert kõneleb rahvusparlamentide rollist Euroopa tulevikus ning idapartnerlusest.

Põhjamaade ja Balti riikide koostöö ehk NB8 on alates 1992. aastast toonud ühe laua taha kokku viis Põhjamaad ja kolm Baltimaad (Soome, Rootsi, Norra, Island, Taani, Eesti, Läti ja Leedu). NB8 spiikrite esimene kohtumine toimus 1997. aastal Rootsis Karlskronas.

Põhjamaade ja Balti riikide spiikrite regulaarsete kohtumiste eesmärgiks on mitteametlikus õhkkonnas arutada nii regionaalselt kui rahvusvaheliselt olulistel aktuaalsetel teemadel.

Riigikogu pressiteenistus
Eva Vahur
631 6592, 533 00619
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside