Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor sõidab Bratislavasse Euroopa Liidu parlamentide esimeeste kohtumisele ning osaleb pressikonverentsil, kus räägib Eesti eesistumisest.

Homme hommikul algaval spiikrite kohtumisel arutatakse Euroopa Liidu tulevikku peale Brexitit ja rahvusparlamentide rolli Euroopa Liidu ühtsuse suurendamisel.

Nestori sõnul mõjus Ühendkuningriigi referendum äratuskellana. „On selge, et kõigi liikmesriikide juhid peavad aktiivsemalt kodanikele selgitama, kuidas Euroopa Liit meid kõiki mõjutab ja miks on Euroopa Liitu vaja,“ tõdes ta. „Samuti peavad liikmesriigid jääma ühtseks ning ühiselt leidma lahendused julgeoleku- ja migratsiooniküsimustele, sest just see aitaks suurendada kodanikke usku Euroopa Liitu.“

Nestor märkis, et euroliidu üheks suurimaks mureks on kodanike vähene usaldus Euroopa institutsioonide vastu. „Euroopa Liit peab olema läbipaistvam ja kodanikele arusaadavam, ka rahvusparlamendid peavad mõtlema, kuidas soodustada suuremat avalikku arutelu Euroopa Liidu dokumentide ja seadusandluse üle,“ lisas ta.

Homme osaleb Nestor koos Euroopa Liidu praeguse eesistujariigi Slovakkia ning järgmise eesistujariigi Malta spiikritega pressikonverentsil, kus Riigikogu esimees räägib ja vastab ajakirjanike küsimustele Eesti valmisolekust algsest varasemaks eesistumiseks ning Eesti eesmärkidest seoses eesistumisega.

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside