Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Eiki Nestori kohtumisel Leedu presidendi Dalia Grybauskaitėga oli kõneaineks Eestis 12 aastat toimunud e-valimised, mis põhinevad turvalist tuvastussüsteemi võimaldaval kohustuslikul ID-kaardil.

„Meie inimesed usaldavad oma riiki ja kasutavad IT-lahendusi. Kui meil olnuks olulisi turvaauke, siis oleks neid juba ammu kasutatud mitte ainult valimiste, vaid ka panganduse ja riigi andmekogude põhjalaskmiseks,“ ütles Nestor.

„Suhtlus riigi ja inimese vahel on kolinud internetti: 96 protsenti tuludeklaratsioone esitatakse elektrooniliselt ja 30,5 protsenti hääletab e-valimistel internetis,“ lisas Nestor.

Grybauskaitė sõnul on Leedus küll paljud teenused internetipõhised, kuid Leedu ei ole veel valmis e-valimiste juurutamiseks.

Kohtumisel arutati ka Balti riikide koostööd Balti Assamblees ning Rail Balticu raudteeühenduse arendust.

Kohtumisel osalesid veel Leedu välisminister Linas Linkevičius, energiaminister Žygimantas Vaičiūnas ja riigikaitse aseminister Edvinas Kerza. Riigikogust osalesid väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, Balti Assamblee president ja kultuurikomisjoni esimees Aadu Must ning Eesti-Leedu parlamendirühma esimees Aivar Sõerd.

Fotod kohtumiselt

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected] 
Päringud: [email protected] 

 

Tagasiside