Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Eiki Nestori ja Kõrgõzstani parlamendi esimehe Dastanbek Džumabekovi kohtumisel räägiti riikide kahepoolsetest suhetest, majandusest, poliitikast ning kultuurist.

Nestor rõhutas kohtumisel, et Kõrgõzstan on meie oluline koostööpartner Kesk-Aasia regioonis ja seetõttu on Eesti huvitatud kahepoolsete suhete arendamisest.

„Oleme valmis jagama oma kogemusi digitaalse valitsemise alal ja e-riigi arendamisel. Lisaks infotehnoloogilisele koostööle soovime tihendada ka haridus- ja majanduskoostööd,“ ütles Nestor.

Kõrgõzstani delegatsiooni juht õnnitles Eesti Vabariiki 100. sünnipäeva puhul ja avaldas tunnustust riigi tegevusele. Džumabekov kinnitas samuti mitmekülgse koostöö arendamise tähtsust ning märkis seejuures ära Eesti edu innovatsiooni, teaduse ja infotehnoloogia valdkondades ning avaldas soovi Eestiga kogemusi jagada. Ta märkis tunnustavalt ära E-riigi Akadeemia koostöö Kõrgõzstani valitsuse turvalise  andmevahetuskeskkonna Tunduk täiemahulisel kasutusele võtmisel.

Džumabekov avaldas heameelt Eesti ettevõtjate huvi üle investeerida riigi majandusse. Tema sõnul astub riiki samme, et tagada investeeringutele liberaalne majanduskeskkond.

Džumabekovi sõnul on Kõrgõzstan parlamentaarse demokraatia arendamise teel ja on seetõttu huvitatud eriliselt Eesti riigi toimimise erinevatest aspektidest. Ta avaldas lootust, et eesseisvad kohtumised Eestis on igati kasulikud. Kõrgõzstani parlamendi esimees esitas Riigikogu esimehele küllakutse.

Kohtumisel osalenud Eesti-Kõrgõzstani parlamendirühma esimehe Mati Raidma hinnangul on kahe riigi parlamentide vaheline suhtlemine olnud asjalik ja viljakas. Edasiseks koostööks on loodud head eeldused.

Külalisdelegatsioonil on kohtumised veel Riigikogu aseesimehe Enn Eesmaa, peaminister Jüri Ratase ja majanduskomisjoni esimehe Sven Sesteriga. Külalised tutvuvad veel mitme infotehnoloogiaga tegeleva asutusega.

Kõrgõzstani parlamendi delegatsioon on Eestis kolmepäevasel visiidil.

Pildid:

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside