Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Eiki Nestori kohtumisel Kõrgõzstani välisministri Erlan Abdyldaeviga arutati kahepoolseid suhteid ning koostöö tihendamise võimalusi parlamentaarse demokraatia tugevdamisel ja infotehnoloogia vallas.

Riigikogu esimees avaldas toetust Kõrgõzstani parlamentaarsele demokraatiale, käimasolevatele reformidele ja infotehnoloogilistele lahendustele. Nestori sõnul on sarnase minevikuga riikidel teineteisest kergem aru saada ja seetõttu on ka nende riikide parlamentide vahel aktiivsem koostöö.

Nestor andis ülevaate Eesti e-riigi arengust ja kinnitas, et Eesti on jätkuvalt valmis jagama Kõrgõzstaniga kogemusi e-valitsemise teenuste pakkumiseks. Samuti jagab Eesti meelsasti õigusruumi ja tehnoloogia alaseid teadmisi.

Välisiminister Abdyldaev andis ülevaate Kõrgõzstani suhetest oma naabrite Kasahstani, Usbekistani ja Tadžikistaniga. Ta märkis, et majandsulikult on riigil kõige tihedamad suhted Hiinaga. Ta pidas oluliseks ka suhteid Venemaaga, kus elab alaliselt väga palju kirgiise.     

Välisministri sõnul on Kõrgõzstani eesmärk jätkata alustatud reformidega ja saavutada aastaks 2040 nutika e-riigi kuvand, mis tähendab hulgaliselt infotehnoloogilisi lahendusi.  

Kohtumisel osales Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson. Riigikogus on moodustatud ka Eesti-Kõrgõzstani parlamendirühm, mille esimehe Deniss Boroditšiga välisminister Erlan Abdyldaev ja teda saatev delegatsioon samuti kohtus.

Fotod kohtumiselt.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside