Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor osaleb Põhja- ja Baltimaade spiikrite ühisvisiidil Ukrainasse, mille käigus on kavas kohtuda Ukraina presidendi, parlamendi esimehe ja peaministriga.

„Põhjamaad ja Balti riigid on aktiivses koostöös mitmel tasandil. Seda ka parlamentide esimeeste vahel, kus oleme aastaid pööranud tähelepanu eelkõige oma tuleviku suhtes täna teelahkmel olevate riikidega koostööle,“ ütles Eiki Nestor.

Riigikogu esimehe sõnul on lõplikud otsused oma riikide tuleviku suhtes loomulikult nende rahvaste endi teha. „Meie suudame selles osas ainult kaasa aidata. Ühelt poolt kas või kolme Balti riigi näitel tuua välja, mida, miks ja kuidas me tegime ja kuhu me jõudnud oleme,“ lisas Nestor. „Sarnase ajaloo tõttu oskame nende mõtteid ehk paremini  Euroopa liitlasriikidele selgeks rääkida. See on võimalik aga siis, kui kokku saada ja ausalt juttu ajada.“

Homme kohtuvad Põhja- ja Baltimaade parlamentide esimehed Ukraina spiikri Volodymyr Groysmaniga ja Ukraina peaministri Arseniy Yatsenyukiga. Samuti antakse homme Kiievis pressikonverents ning kohtutakse Ukraina parlamendi fraktsioonide esindajatega.

Teisipäeval on spiikritel kavas kohtumised Ukraina presidendi Petro Poroshenkoga, presidendi eriesindajaga Krimmis Mustafa Dzhemileviga ja krimmitatarlaste esindajaga Refat Chubaroviga. Samuti saavad Põhja- ja Baltimaade parlamentide esimehed ülevaate, kuidas vabaühendused aitavad sõjast laastatud piirkondade inimesi.

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside