Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor kohtub koos Põhjamaade ja teiste Balti riikide spiikritega Gruusia presidendi, parlamendijuhi ja peaministriga ning külastab Khurvaletit, kus kulgeb Gruusia administratiivjoon Lõuna-Osseetiaga.

„Need on olulised kohtumised, kus kaheksa spiikrit saavad ühiselt julgustada Gruusia riigijuhte oma riiki arendama ja reformima, et paremini Euroopaga lõimuda,“ ütles Eiki Nestor. „Õnnitlen Gruusiat peatselt jõustuva viisavabaduse suhtes Euroopa Liiduga, Gruusia valitsus tegi selle nimel tugevat kodutööd ning viisavabadus on märgiline saavutus Euroopa Liidu  integratsioonis.“

Põhja- ja Baltimaade (NB8) spiikrid külastavad esmaspäeval Khurvaletit, mille juures kulgeb administratiivjoon Lõuna-Osseetiaga. „Eesti toetab Gruusia territoriaalset terviklikkust ning on huvitatud sealse konflikti rahumeelselt lahendusest,“ lausus Nestor. „Tunnustan Gruusia riigijuhte suhtlemisel Lõuna-Osseetia, Abhaasia ja Venemaaga, kuid rahvusvaheline üldsus ei tohi jätta Gruusia muresid tähelepanuta.“

Teisipäeval kohtuvad spiikrid Gruusia presidendi Giorgi Margvelashvili, parlamendi esimehe Irakli Kobakhidze ning peaministri Giorgi Kvirikashviliga ning kolmapäeval mitmete kodanikeühendustega.

Põhjamaade ja Balti riikide koostöö ehk NB8 on Soomet, Rootsit, Norrat, Islandi, Taanit, Eestit, Lätit ja Leedut ühendav piirkondlik koostöö, mille üheks prioriteediks on Euroopa Liidu idapartnerlus ehk Armeenia, Aserbaidžaani, Gruusia, Moldova, Ukraina ja Valgevene koostöö ja integratsiooni tihendamine Euroopa Liiduga.

Riigikogu pressiteenistus                                   
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside