Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor rõhutas täna kohtumisel Gruusia, Kõrgõzstani, Mongoolia ja Ukraina parlamendiliikmete ning kõrgete riigiametnikega, et tänu e-lahendustele on Riigikogu töö paberivaba.

„Digitaalne areng on olnud 25 aasta jooksul läbi viidud poliitiliste, majanduslike ja administratiivsete reformide üks lahutamatu osa. E-lahendused muudavad riigi lihtsamaks, teenused kodanikele kättesaadavamaks ja otsustusprotsessi läbipaistvamaks,“ ütles Nestor.

Külalistele esitleti Riigikogu eelnõude menetlemise infosüsteemi, kuhu sisestatakse eelnõude, lepingute ja asjaajamisega seotud dokumendid ja allkirjastatakse neid digitaalselt, et kogu tööprotsess oleks digitaalne.

Kohtumine toimus E-riigi Akadeemia ja USA juhtiva demokraatia instituudi (International Republican Institute) korraldatud koolituse raames, kus osalesid Gruusia, Kõrgõzstani, Mongoolia ja Ukraina parlamendisaadikud, kõrgemad riigiametnikud ning USA instituudi esindajad. Koolitus keskendus Eesti e-valitsemise algatustele ja seadusandlusele.

Fotod kohtumiselt

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside