Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Eiki Nestori ja Euroopa Komisjoni asepresidendi Valdis Dombrovskise kohtumisel keskendus arutelu Euroopa majandus- ja rahaliidu tulevikule ja eelarvepoliitikale.

Nestori sõnul tuleb kõigil liikmesriikidel kinni pidada kokkulepitud nõuetest eelarvele, sest ainult ühtset eranditeta joont hoides on võimalik saavutada seatud eesmärgid.

Dombrovskis avaldas Eestile tunnustust, et riigi majanduskasv on hästi taastunud. Tema sõnul on headel aegadel oluline hoida eelarvedistsipliini, mis aitab pikas perspektiivis säilitada majanduse stabiilsust.

Euroopa Komisjon avaldas kevadel riigipõhised soovitused, mis sisaldavad igale liikmesriigile mõeldud majanduspoliitilisi suuniseid. Eestil soovitatakse järgida oma eelarvepoliitikas stabiilsuse ja kasvu pakti ennetava osa nõudeid ning pidada kinni seatud keskpika perioodi eelarve-eesmärgist. Eesti on seadnud endale eesmärgiks mitte ületada struktuurset eelarve puudujääki rohkem kui 0,5 protsenti SKPst.

Kohtumisel olid veel kõne all Euroopa semester, struktuurireformid ja Euroopa majandus- ja rahaliidu tulevik. Dombrovskis tutvustas Euroopa ees seisvaid valikuid majandus- ja rahaliidu tugevdamiseks.

Euroopa Komisjoni asepresident Valdis Dombrovskis on üks peakõneleja täna ja homme Kultuurikatlas toimuval parlamentidevahelisel Euroopa Liidu stabiilsuse, majanduse koordineerimise ja juhtimise konverentsil (SECG), mille avas Riigikogu esimees Eiki Nestor. Konverents on avalik ja otseülekannet sellest saab jälgida parleu2017.ee veebilehelt, kust leiab ka konverentsi programmi.

Kohtumise fotod.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside