Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor kohtus programmi „Sinu riigi kaitse“ raames ligi 40 Ida-Viru noorega, kellele rõhutas vajadust õppida ja ennast harida ning kutsus neid üles olema ühiskonda tundvad targad valijad.

„On väga oluline, et meil oleks targad inimesed ja et me teeksime siin võimalikult palju tarka ning kogu maailmas kõrgelt väärtustatud tööd. Siis kasvab nii meie riigi rikkus kui ka meie igaühe heaolu,“ vastas Eiki Nestor noorte küsimusele Eesti riigi tulevikust. Ta rõhutas ka õppimise ja hariduse omandamise tähtsust.

Riigikogu esimees rääkis noortele Riigikogu rollist ühiskonnas ja parlamendi tööst ning märkis, et Eesti demokraatia on tugev ja see on taasiseseisvumisjärgsetel aastatel kiiresti arenenud.

Samuti kutsus Nestor noori üles olema targad valijad. „On hea kui inimesed on teadlikud parteidest, nende tegemistest, lubadustest ja ideoloogiatest,“ lausus ta. „Siis suudetakse valimistel teha läbimõeldumad valikud – teadlik valija teeb valiku teadmiste põhjal, mitte pelgalt emotsioonide põhjal.“

Programmi peakoordinaatori Dmitri Teperiku sõnul on kaitseministeeriumi toetatava koolitusprogrammi põhimotoks tõdemus, et tugev riik algab ühiskondlikult aktiivsest kodanikust, kes on huvitatud oma kodumaa arengust ja on valmis panustama selle edendamisse.

„On hea meel, et selline veendumus on iseloomulik ka paljudele eestivene noortele, kes mõistavad et nende kodu Narvas või Jõhvis ei lõpe välisuksega ning nad otsivad võimalusi laiemaks kaasumiseks ja Eesti elu parendamiseks,“ ütles ta. „Kõik see teebki meie riigi tugevamaks, ühiskonna sidusamaks ja julgeoleku stabiilsemaks.“

2011. aastal alguse saanud programmi peaeesmärgiks on tõsta Eesti venekeelsete noorte teadlikkust riigikaitse ja -julgeoleku valdkonnast, äratades neis huvi Eesti riigikaitse ning kaitse- ja välispoliitika aktuaalsete teemade vastu.

Fotod

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside