Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor tunnustas täna Gruusia peaministrit Giorgi Kvirikashvilit reformide elluviimisel ning õnnitles Euroopa Liiduga viisavabaduse jõustumise puhul.

„Reformide elluviimisel on väga oluline selgitada rahvale nende vajalikkust, sest ilma ühiskonna toetuseta ei ole muutused võimalikud. Eesti jagab oma toetust Gruusiale ka tulevikus,“ ütles Nestor.

Nestori küsimusele Gruusia põhiseaduse muudatuste kohta vastas Kvirikashvili, et nende elluviimisel võetakse eeskujuks teisi Euroopa riike, näiteks Saksamaa presidendi valimist esinduskogu kaudu.

Kvirikashvili sõnul oli Nestori hiljutine visiit Gruusiasse väga nähtav ja oluline sündmus grusiinide jaoks.

Kvirikashvili tänas Eestit Gruusia suveräänsuse, territoriaalse terviklikkuse ning reformide toetamisel, näiteks maksureform, e-valitsuse ja riigi IT-süsteemide reform on ellu viidud Eesti eeskujul.

Gruusia on Eesti arengukoostöö üks prioriteetsetest sihtriikidest. Eesti eraldab igal aastal ligi miljon eurot Gruusia projektide elluviimiseks, peamiselt demokraatlike riigisüsteemide, majandusarengu, ettevõtluse ning hariduse toetuseks.

Kohtumisel osales ka riigikaitsekomisjoni esimees Hannes Hanso.

Fotod kohtumiselt

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside