Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor ütles Slovakkias Bratislavas toimunud Euroopa Liidu parlamentide esimeeste kohtumisel, et infoühiskonnas on peamine väljakutse kõigile seadusloomes osalejatele olla nähtav, arusaadav ja asjakohane.

Konverentsi paneelis, kus arutati parlamentaarse töö kodanikele lähemale toomist, jagasid rahvusparlamendid oma paremaid kogemusi. Nestor ütles oma sõnavõtus, et parlamendi dialoog oma riigi rahvaga peab olema püsiv, aus ja selge, sest see on ainus võimalus võidelda libauudiste fenomeni vastu.

„Demokraatiale on võitlus libauudiste vastu suur väljakutse, see nõuab meie töö suuremat avatust,“ ütles Nestor. „Võitluses libauudiste vastu on parlamendil oluline roll.“  

Riigikogu esimees rääkis Eesti kogemusest e-valitsemisel, e-hääletamisest ja allkirja andmisest. Ta ütles, et Riigikogu istungid on avalikud ja neid saab jälgida veebiülekandes.

Vaata videost Riigikogu esimehe Eiki Nestori sõnavõttu Euroopa spiikrite konverentsil.

Riigikogu esimehe Eiki Nestori sõnavõtt spiikrite konverentsil Bratislavas, 24.04.2017

Esmaspäeva hommikul arutasid spiikrid Euroopa Liidu tuleviku ja rahvusparlamentide rolli üle Euroopa Liidu ühtsuse suurendamisel, kus peaettekande pidasid Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani ja Euroopa Komisjoni asepresident Jyrki Katainen.

Esmaspäeval sõlmis Nestor koos kahe järgmise eesistujariigi Bulgaaria ja Austriga ühisdeklaratsiooni. Pühapäeval kohtus Nestor parlamentaarse dimensiooni troika liikmetega Luxembourgist ja Slovakkiast ning Euroopa Parlamendi presidendi Antonio Tajaniga.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside