Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Eiki Nestori kohtumisel Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee presidendi Georges Dassisega oli arutelu keskmes kodanikuühiskonna kaasamine oluliste otsuste vastuvõtmisel ning innovatsioon tööturul.

„Euroopa majandus saab kasvada vaid siis, kui me läheme edasi uute, targemate ja keerukamate töödega,“ ütles Nestor. Ta tõi näiteks jagamismajanduse, mida reguleeriva seaduse ühistranspordivallas Riigikogu eile vastu võttis. Samuti liiklusseaduse, mida muudeti seoses pakirobotite kasutusele võtmisega.

„Euroopa tulevik ei saa olla selles, et me võistleme turgudega, kus makstakse töötajatele vähem palka,“ rääkis Nestor. „Euroopa tulevik on see, et me teeme targemat tööd.“

Nestor tutvustas külalisele Eesti sotsiaalmajanduslikku olukorda ning rääkis Haigekassa ja Töötukassa töö põhimõtetest. Nestori sõnul on Eesti eeskuju võtnud Põhjamaadelt ja püüdnud toimetada kokkulepete teel. Selle näiteks tõi ta sel nädalal tööandjate ja töötajate vahel sõlmitud kokkuleppe kaugtöö korraldamise põhimõtetes.

Nestori sõnul on tööturu partnerite osalus Eesti ühiskonnas aktuaalsete küsimuste otsustamisel suurem kui mitmes teises Euroopa riigis. Ta rääkis kaasamisest ka parlamendi tasandil ja märkis, et ametiühingute ja tööandjate initsiatiiv on jõudnud töötuskindlustuse seadusesse.

Dassis rõhutas kohtumisel, et tänase tööealise põlvkonna peamine ülesanne on teha kõik selleks, et Euroopa püsiks ühtsena koos, seda ka sotsiaalmajanduslikust aspektist lähtudes.

Rooma lepinguga asutatud Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee (EMSK) on nõuandev organ, mis esindab tööandjaid, ametiühinguid, talunikke, tarbijaid ja teisi huvirühmi, kes moodustavad koos organisteeritud kodanikuühiskonna. Komitee esindab nende vaateid ja kaitseb nende huve poliitilistes aruteludes olles seega sillaks Euroopa Liidu ja tema kodanike vahel.

Kohtumise fotod.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside