Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor ütles Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) alalise komitee istungit avades, et eurooplasi ühendavad jagatud väärtused ning tänas ENPA liikmeid Ukraina piloodi Nadia Savtšenko vabastamise järjekindla nõudmise eest.

Eiki Nestor rääkis istungil, et juba 1905. aastal kuulutas tuntud Eesti luuletaja Gustav Suits: „olgem eestlased, aga saagem ka eurooplasteks!“

„Täna on see saanud tegelikkuseks. Me oleme eestlased, aga me oleme ka eurooplased,“ lausus Riigikogu esimees. „Eestis oleme me veendunud, et saame olla edukad ainult siis, kui Euroopa on edukas. See on majanduslikult ja poliitiliselt mõistlik, kuid ma usun, et eelkõige seovad meid meie jagatud väärtused, austus demokraatia, inimõiguste ja isikuvabaduste vastu, avatus ja sallivus.“

Nestor rääkis oma sõnavõtus ka hiljuti vabastatud Ukraina õhujõudude piloodist Nadia Savtšenkost, kes vangistati juunis 2014 ja mõisteti 22 aastaks Venemaa vanglasse, ning on nüüd tagasi kodus Ukrainas. „ENPA oli üks organisatsioone, kes järjekindlalt nõudis tema vabastamist, seega tahan ma tänada teid abi eest selle saavutamisel,“ märkis ta.

Istungil annab välisminister Marina Kaljurand ülevaate Eesti prioriteetidest Euroopa Nõukogu eesistumise ajal. Tänavu maist novembrini toimuval eesistumisel on Eesti prioriteetideks laste õigused, sooline võrdõiguslikkus ning inimõigused ja õigusriik internetis.

Alaline komitee koosneb ENPA presidendist ja asepresidentidest ning fraktsioonide, komiteede ja delegatsioonide esimeestest, kokku on komitees umbes 60 parlamendisaadikut. Alaline komitee koguneb assamblee nimel täiskogu istungite vahelisel ajal.

Fotod

Eiki Nestori kõne täistekst (DOC, 37 kB)

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside