Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor avaldas kohtumisel Armeenia välisministri Zohrab Mnatsakanyaniga toetust parlamentaarse demokraatia arendamisel ja selleks vajalike reformide läbiviimisel.

Nestor õnnitles Armeenia välisministrit detsembris toimunud edukate valimiste ja uue parlamendi puhul. Ta avaldas lootust, et sametrevolutsiooni läbi teinud riigis kulgeb reformiprotsess sujuvalt ning Armeenia suudab ellu viia olulised muutused, mille raames juurutatakse demokraatlikke protsesse, õigusriigi arengut ja häid valitsemistavasid.

„Eesti on olnud Armeenia järjekindel toetaja ja me oleme ka edaspidi valmis jagama oma kogemusi nii reformide läbiviimisel kui kodanikuühiskonna tugevdamisel,“ ütles Nestor.

Nestori sõnul ühendavad Eestit ja Armeeniat pikaajalised sõbralikud suhted, mille heaks näiteks on koostöö infotehnoloogia ja kultuuri valdkonnas. Parlamentide omavaheline koostöö aitab tema sõnul kindlasti kaasa uutele ideedele ja sidemetele kahe riigi vahel.

Armeenia välisminister andis ülevaate detsembris toimunud parlamendivalimistest, poliitilisest olukorrast ning selgitas riigi edasisi prioriteete. Samuti kõneles ta piirkonna geopoliitilisest olukorrast.

Lisaks Riigkogu esimehele kohtus Armeenia välisminister Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Toomas Vitsutiga ja komisjoni liikme Dmitri Dmitrijeviga. Kohtumisel räägiti Armeenia eurointergratsioonist. Ühiselt leiti, et mõlema parlamendi komisjonid võiksid Euroopa Liidu asjades teha tihedamat koostööd.

Vitsut avaldas lootust, et jaanuaris ametisse astunud valitsus jätkab Euroopa Liidu ja Armeenia partnerluslepingu allkirjastamise järel tööd viisadialoogi nimel Euroopa Liiduga.

Armeenia välisministriga kohtus täna ka Eesti-Armeenia parlamendirühma esimees Hannes Hanso ning homme toimub kohtumine Riigikogu väliskomisjoniga eesotsas komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni ja aseesimehe Keit Pentus-Rosimannusega.

Kohtumiste fotod.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside