Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor andis täna õhtul Eesti Külade XI Maapäeval Järvamaal Säreveres üle Aasta küla 2015 tiitli ja kinkis iga maakonna nominendile Riigikogu logoga kella.

Aasta küla tiitli pälvis Leedri küla Saaremaal, Lääne-Saare vallas.

„Tegelikult väärivad kõik külad esimest kohta, aga siis poleks ju tegu konkursiga,“ ütles Nestor Aasta küla väljakuulutamisel. „Külaliikumist edasi viivad naised ja mehed on aga ilma igasuguse kahtluseta eespool esimest kohta. Nad on hindamatud!“

Iga maakonna Aasta Küla nominent sai Riigikogu esimehelt kingiks kella, kuhu on graveeritud Riigikogu logo ja teisele küljele maakond.

Kingitud kellad sarnanevad Riigikogu istungitesaalis olevale kellale, millega istungi juhataja saalis olijate tähelepanu äratab. Kellahelin võib ergutada kokku tulema või koosolekut alustama. Rahvapärimusest on teada, et kellukese helin kaitseb nõiduse ja kaetamise eest.

Maapäev ehk külade parlament on Eesti Külaliikumise Kodukant suursündmus, mida peetakse iga kahe aasta järel erinevas maakonnas alates 1996. aastast. 2013. aastal võitsid konkursi Aasta küla Lustivere piirkonna külad Jõgevamaalt. 2011. aastal oli võitjaks Prandi küla Koigi vallast Järvamaalt.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside