Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor kohtus täna Toompea lossis Luksemburgi Esindajatekoja esimehe Mars di Bartolomeoga, kellega arutas ülemaailmset pagulaskriisi ning tutvustas kollektiivseid pöördumisi võimaldavat petitsiooniseadust.

Eiki Nestor märkis kohtumisel, et üks suuremaid teemasid Eesti ühiskonnas on ülemaailmne pagulaskriis. „Suhtumine pagulastesse on tugevalt seotud sallivuse küsimusega ning ka mineviku hirmudega,“ lisas ta.

Samuti kirjeldas Nestor Luksemburgi spiikrit huvitanud petitsiooniseaduse toimimist, mis võimaldab Eesti elanikel ja ühendustel saata Riigikogule kollektiivseid pöördumisi ning vastavalt seadusele peab parlament nendega tegelema.

Mõlemad spiikrid andsid ka ülevaate viimase aja muutustest ja trendidest oma riigi poliitilises olukorras.

Kohtumisel osalesid Riigikogu liikmed Urve Tiidus ja Mailis Reps.

Mars di Bartolomeo kohtus täna Toompea lossis veel Riigikogu aseesimehe Jüri Ratase ning Riigikogu väliskomisjoniga. Homme kohtub Luksemburgi spiiker Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Kalle Pallinguga.

Fotod spiikrite kohtumisest: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/Riigikogu+juhatus/XIII+Riigikogu/Riigikogu+esimees+Eiki+Nestor/Mars+di+Bartolomeo/

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside