Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor andis kohtumisel Euroopa Nõukogu inimõiguste voliniku Dunja Mijatović’iga ülevaate Eesti inimõiguste alasest olukorrast.

Nestor rõhutas kohtumisel, et Eesti jaoks on oluline hoida ja tugevdada Euroopa inimõiguste konventsiooni süsteemi. „Me seisame ühiste väärtuste eest ning edendame rahvusvahelise õiguse norme,“ kinnitas Nestor.

Volinik tundis huvi naiste inimõiguste, soolise võrdõiguslikkuse ja eakate inimõiguste olukorra kohta Eestis.

Rääkides eakate inimõiguste olukorrast ütles Nestor, et Eesti eristub paljudest riikidest selle poolest, et suur hulk penisoniealisi inimesi töötab. „Erinevalt enamikust Euroopa riikidest me ei karista oma pensionäre selle eest, kui nad soovivad töötada ja nad saavad nii pensioni kui teenivad palka,“ ütles Nestor. Ta tõi murekohana välja hooldust vajavate eakate olukorra, kus omavalitsuste ja riigi koostöös tuleb luua  inimestele taskukohane lahendus.

Eesti väljakutseks on jätkuvalt soolise palgalõhe vähendamine ja Nestori sõnul peab siin avalik sektor erasektorile eeskuju näitama.

Kuna volinik külastas visiidi jooksul Ida-Virumaad, siis kõneldi kohtumisel veel piirkonnaga seotud sotsiaalsete probleemide lahendamisest.

Inimõiguste volinikuga kohtusid ka Riigikogu Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) delegatsiooni esimees Marianne Mikko ja Riigikogu liige Urve Tiidus. Kohtumisel olid peamisteks teemadeks sooline võrdõiguslikkus, palgalõhe, naistevastase vägivallaga võitlemine ja kooseluseadus.

Kohtumise fotod.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside