Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Jüri Ratas rääkis tänasel kohtumisel Hispaania peaminister Pedro Sánchezega kahepoolsete suhete tihendamisest, kaitsealasest koostööst NATOs ning digiteenuste arendamisest.

Ratas märkis, et kuigi Eesti ja Hispaania diplomaatiliste suhete sõlmimisest on möödunud juba 100 aastat, siis omavaheline suhtlus on märkimisväärselt tihenenud just viimastel aastatel.

Riigikogu esimees tänas Hispaaniat panuse eest NATO Balti riikide õhuturbesse ja NATO liitlaste suurendatud kohaloleku eest Balti riikides. Ta avaldas lootust, et Hispaania paigutab lähiaastatel oma hävitajad taas ka Ämari lennubaasi.

Ratas kinnitas Hispaania peaministrile, et Balti riigid mitte ainult ei tarbi NATO julgeolekut, vaid panustavad ka ise. „NATO liikmetena jagame julgeolekule 360-kraadise lähenemise põhimõtet ja anname oma panuse lõunapoolsetesse missioonidesse,“ ütles Ratas.

Ratas tegi kohtumisel ettepaneku, et Eesti ja Hispaania võiksid edendada aktiivsemat koostööd digiühiskonna arendamisel. „Nii Eesti kui ka Hispaania on juba teinud suuri jõupingutusi paljude avalike digitaalteenuste arendamiseks, kuid partnerlus selles valdkonnas hoogustaks kindlasti koostööd,“ rääkis Ratas. Tema sõnul näitas Covid-19 kriis inimeste vajadust digitaalsete oskuste ning turvaliste ja usaldusväärsete suhtlusliinide järele.

Kohtumisel Hispaania peaminister Pedro Sánchezega osalesid ka väliskomisjoni liige Indrek Saar ja Eesti-Hispaania parlamendirühma aseesimees Vilja Toomast, kes rõhutasid parlamentaarse koostöö tähtsust eri valdkondades.

Kohtumiste fotod (autor: Erik Peinar, Riigikogu)

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside