Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Jüri Ratas osaleb täna ja homme Ljubljanas Sloveenias toimuval Euroopa Liidu spiikrite konverentsil, kus arutatakse parlamentide panust Ukraina kriisi lahendamisel ja demokraatliku valitsemise vastupidavuse suurendamisel.

Riigikogu esimees esineb sõnavõtuga sessioonil, kus räägitakse Euroopa Liidust kui stabiilsuse tagajast ning turvalisuse ja heaolu piirkonnast. Aruteludes on kõne all ka parlamentide roll Euroopa Liidu laienemisprotsessi kiirendamisel. Samuti räägitakse kohtumisel parlamentide heast tavast Euroopa Liidu strateegiliste dokumentide käsitlemisel, parlamentaarsest diplomaatiast ja parlamentidevahelisest koostööst.

Ljubljanas kogunevad parlamentide esimehed annavad ka oma hinnangu parlamentide tööle epideemia ajal ja käsitlevad parlamentide vastupidavuse suurendamist hädaolukordades.

Lisaks konverentsile kohtub Riigikogu esimees Ljubljanas kahepoolselt Norra parlamendi esimehe Masud Gharahkhani, Islandi parlamendi esimehe Birgir Ármannssoni, Saksa parlamendi esimehe Bärbel Basi, Bulgaaria parlamendi esimehe Nikola Minchevi, Horvaatia parlamendi esimehe Gordan Jandrokovići ning Rumeenia parlamendi aseesimehe Vasile-Daniel Suciuga.

Peale selle osaleb Riigikogu esimees Balti riikide ja Poola parlamentide esimeeste kohtumisel ning Põhja- ja Baltimaade spiikrite kohtumisel, kus arutatakse ühiseid tegevusplaane tulevikuks.

Konverentsi saab jälgida ülekandes.

Riigikogu pressiteenistus
tel 631 6592, 510 6179
päringud: [email protected]

Tagasiside