Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Lauri Hussar ütles täna Riigikohtu taasloomise 30. aastapäeval peetud kõnes, et hindab kõrgelt Riigikohtu panust parlamentarismi edendamisel ning oma lahendites parlamendi töös oluliste põhimõtete sisustamisel ja mõtestamisel.

Hussari sõnul on Riigikohus tunnustanud parlamendi enesekorraldusõigust ning leidnud, et sellega kaasneb Riigikogu ulatuslik hindamis- ja otsustusruum Riigikogu töö korralduslikes ja menetluslikes küsimustes. Samuti on Riigikohus pidanud Riigikogu toimimist põhiseaduslikuks väärtuseks.

“Kahtlemata on need olulised põhimõtted, millest parlament oma töös lähtub. Nagu teate, tegutseb Riigikogu ajajärgul, kui üha enam tavapärast Riigikogu töökorraldust ja mängureegleid küsimärgi alla seatakse,” ütles Hussar.

Hussari sõnul on selles olukorras ühiskonna silmad ja kõrvad suunatud Riigikohtule, et vaadata, kui kaugele võib ja peab ulatuma kohtuvõimu kontroll parlamendi tegevuse üle. “Riigikohtul on suur vastutus, mille kandmisel soovin teile palju jõudu. Loodan, et suudate kasvatada ühiskonna usaldust riigi vastu ning pingeid leevendada,“ lausus Riigikogu esimees.

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside