Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Lauri Hussar sõidab täna ametlikule visiidile Soome, kus ta avab eesti keele ja kultuuri õpetamisele pühendatud juubeliseminari, osaleb kultuurifestivalil ja kohtub Soome riigijuhtidega.

Hussar kohtub reedel Soome parlamendi esimehe Jussi Halla-aho, fraktsioonide ja komisjonide esimeeste ning Soome-Eesti parlamendirühma juhtidega. Samuti on Hussaril kohtumine Soome presidendi Sauli Niinistö ja peaministri Petteri Orpoga.

Reede keskpäeval avavad Hussar ja Halla-aho Helsingi Ülikoolis peetava juubeliseminari, millega tähistatakse saja aasta möödumist eesti keele ja kultuuri õpetamise algusest Soomes. Seminari „Sada aastat Soome ja Eesti vahel“ saab kella 12–17 jälgida ka veebiülekandes.

Laupäeval osaleb Hussar Helsingi Kaablitehase kultuurikeskuses toimuval kultuurifestivalil „Martin markkinat“, mis on suurim Eesti kultuuri tutvustav sündmus Soomes. Lisaks kultuuriprogrammile tutvustatakse kahepäevasel festivalil Eestit kui reisisihtkohta, müüakse käsitööd, disaini ja toitu ning korraldatakse vestlusi Eesti ühiskonnast ja kultuurist. Tänavu on Tuglase Seltsi korraldatava ürituse fookuses Tartu ja Lõuna-Eesti, mis kannavad 2024. aastal Euroopa kultuuripealinna tiitlit.

Riigikogu esimeest saadavad visiidil Eesti-Soome parlamendirühma esimees Anti Poolamets ja aseesimees Kadri Tali.

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside