Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Lauri Hussar arutas täna kohtumisel Singapuri presidendi Tharman Shanmugaratnamiga julgeoleku, hariduse ja majandusega seotud teemasid ning kinnitas, et Eesti soovib Singapuriga senisest veelgi tihedamaid majandussuhteid.

Hussar ütles kohtumisel, et Eestil ja Singapuril on palju ühist, olles mõlemad väikesed, efektiivsed ja avatud majandusega riigid. „Eesti on teilt õppinud, kui alustasime 30 aasta eest riigi ülesehitamist, ja nüüd oleme jõudnud tasemele, mille üle võime uhked olla,“ märkis ta.

Hussari sõnul ühendab riike ka kõrge tase hariduses. „Eesti ja Singapur on mõlemad PISA testide järgi juhtivad riigid põhihariduses. Hea haridus on edasise arengu vundament ja annab aluse ka tulevaseks majanduskasvuks,“ ütles Hussar, kes ühtlasi tunnustas kahe riigi tugevaid majandussidemeid ning kinnitas, et Eesti soovib suhteid ja koostööd veelgi arendada, eriti digivaldkonnas.

Rääkides Venemaa ligi 2,5 aastat väldanud täiemahulisest sõjast, ütles Hussar, et on mures arengute pärast Ukrainas. „Peame aitama Ukrainat igakülgselt ja nii palju, kui vähegi saame, et Venemaa saaks enda algatatud sõjas lüüa. Vastasel juhul on sel palju laiemad mõjud – mitte üksnes Ukrainas, vaid ka mujal maailmas,“ ütles ta ning tänas Singapuri Ukraina toetamise ja Venemaa-vastaste sanktsioonide kehtestamise eest. Samuti toonitati kohtumisel, et Venemaa tuleb panna Ukrainas toime pandud kuritegude ja hävitustöö eest vastutama.

Kohtumisel arutati põhjalikult haridusega seotud teemasid, aga ka üleilmset julgeolekuolukorda, Venemaa propaganda mõjusid ja arenguid Hiinas. Hussari kõrval osalesid kohtumisel Riigikogu majanduskomisjoni kuuluv Andres Sutt ja kultuurikomisjoni liige Kadri Tali.

Eestis ametlikul visiidil viibiv Singapuri president kohtus juba varem president Alar Karise, peaminister Kaja Kallase ja Eesti idufirmade esindajatega. Täna kohtub ta ka välisminister Margus Tsahknaga. Singapuri president viibib visiidil koos abikaasa Jane Ittogi Shanmugaratnamiga.

Fotod (autor: Erik Peinar / Riigikogu Kantselei)

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside